cina-morskix-perevezenЕкономічна вигода і можливість перевезти морем відразу велику партію товарів приваблює багатьох імпортерів, проте є у морського фрахту є і свої недоліки. Через обмежену пропускну здатність портів і з інших об'єктивних причин швидкість цього виду транспорту залишає бажати кращого. Якщо ж у пріоритеті - бажання заощадити, кращої альтернативи немає.

Яка ж реальна вартість доставки вантажу в контейнерах з Китаю та з яких складових, крім типу, об'єму і ваги товару, формується ця цифра? Давайте розставимо крапки над "і".

7 факторів, що впливають:

Схема перевезення

Залежно від маршруту можуть оплачуватися доставка товару в порт (залежить від відстані і логістичної інфраструктури), витрати з оформлення документів на відправлення, а потім на прибуття, транспортування по суші в призначене місце. Заощадити вдасться, якщо рух по території КНР візьме на себе китайська сторона.

Послуги експедитора

Заплутана логістична ситуація в Китаї, мовний бар'єр та інші труднощі вимагають обов'язкової присутності експедитора, який візьме під контроль весь шлях прямування. До речі, моніторити ставки на морські контейнерні перевезення ви можете тут.

Місце замитнення і розмитнення

Крім митних, існують збори за наднормативне використання контейнерів та їх зберігання, які відрізняються в різних портах і залежать від використовуваної судноплавної лінії.

Поточні ціни на паливо

Паливна надбавка або BAF (Bunker Adjustment Factor) розраховується залежно від ринкової ситуації та змінюється щомісяця.

Світовий курс валют

Морські перевізники прагнуть убезпечити себе від валютних коливань, тому завжди включають в розрахунок вартості доставки з Китаю курсову надбавку або CAF (Currency Adjustment Factor).

Портові збори за безпеку

Своєрідна страховка від форс-мажорних ситуацій, обов'язкова складова морського фрахту.

Сезонність

Взимку ціна може бути вищою, оскільки в неї закладається робота криголама. В інші пори року бувають періоди підвищеної завантаженості судів, що також призводить до подорожчання.

Інші ціноутворюючі фактори

У будь-яку пору року і при будь-якому курсі валют перевезти товар морем в стандартних 20- чи 40-футових контейнерах обійдеться дешевше, ніж в будь-яких інших тарах. Така універсальна тара полегшує навантаження і розвантаження, до того ж обмежень щодо її розташування і кріплення на судні практично немає. Що стосується інших типів, існують нюанси, що сприяють подорожчанню послуги:

  • Рефрижераторні контейнери потребують доступу до електроживлення, що викликає труднощі на пунктах навантаження і розвантаження, на перевалках і безпосередньо під час морського перевезення;
  • Контейнери з відкритим верхом без міцно закріпленої даху з негабаритним вантажем можуть бути розташовані виключно на верхньому ярусі або окремо від інших, що позначається на місткості судна.
  • Додаткова надбавка чекає також наливні, насипні та негабаритні вантажі. Всі вони вимагають індивідуального підходу до розміщення і вантажно-розвантажувальних робіт. Жорсткі вимоги до транспортування небезпечних вантажів ADR також не можуть не позначитися на кінцевій вартості.

Незнання тонкощів митного оформлення і вибір неправильного коду ТН ЗЕД може значно збільшити підсумкову ціну. Є й інші чинники, з урахуванням яких розрахувати точну вартість доставки з Китаю буває важко. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*